אלטרנטיבות לשימוש בפייפאל בישראל

תמונת נושא עבור אלטרנטיבות לשימוש בפייפאל בישראל

כרטיס אשראי – לא מה שחשבת!
"אתה לא מפחד לתת פרטי כרטיס האשראי שלך?" זו שאלה שאנו שומעים פעם אחר פעם מאנשים שמאד רוצים להתחיל לקנות באינטרנט, אך מלאים חששות.
חששות הגולש בעת קניה באינטרנט לא תמיד מוצדקים, הלחיצה על כפתור הרכישה היא לא המילה האחרונה, ישנה אפשרות לסגת מהעיסקה ולבקש את החזרת התמורה גם אם כבר מסרת פרטי אשראי.

"הכחשת העסקה"

אז ראשית תמיד טוב לדעת שישנו הליך שנקרא "הכחשת העסקה"
הכחשת עסקת אשראי היא פעולה המבוצעת מצד הלקוח, הנגזרת מההסכם בינו ובין חברת האשראי במסגרתו החברה אמורה להגן עליו מפני מקרי הונאה לאחר שלקוח דיווח למוקד החברה כי מופיע בחשבונות חיוב שהוא אינו מזהה את מקורו, חברת האשראי מקפיאה את העסקה עד לבירור נוסף.
לאחר הדיווח והקפאת העסקה, חובת ההוכחה נופלת על בית העסק עצמו. מנהל החשבונות בחברה נדרש לאתר את אישור עסקת האשראי עליה דווח – ולהציג חתימת הלקוח על שובר עסקה או הוכחות אחרות במקרה והעסקה התבצעה בטלפון או באתר האינטרנט.

"כשל תמורה"

בעסקאות מזומן שהחיוב יורד כבר במועד ההזמנה – אין אפשרות לבטל עסקה אלא"כ בית העסק ובמקרה שלנו – העסק האינטרנטי – שולח בקשת ביטול לחברת כרטיסי האשראי. אך אם ישנם תשלומים עתידיים שטרם חוייבו בכרטיס – מה שנקרא עסקת תשלומים – או אז אפשר לדרוש מחברת כרטיסי האשראי עצירת תשלום, מסיבה שנקראת "כשל תמורה". במקרים בהם בית העסק הפסיק פעילותו, או פשט את הרגל – אפשר לדרוש עצירת תשלומים בטענה של "כשל תמורה צפוי" לצורך כך, יש לשלוח הצהרה לחברת כרטיסי האשראי.

במועצה לצרכנות מציינים, כי אפשר לדרוש עצירת תשלומים לא רק במקרים שהסחורה לא סופקה, אלא גם במקרים של "כשל תמורה צפוי" – כמו במקרים בהם בית העסק הפסיק פעילותו, או פשט את הרגל.

"עסקת מכר מרחוק"

הזמנת מוצר באינטרנט ואתה מתחרט? בחוק הגנת הצרכן יש התייחסות מיוחדת ל"עסקת מכר מרחוק". על פי החוק, במקרה שעסקה מבוצעת מרחוק באינטרנט, יש אפשרות להתחרט ולבטל את העסקה, גם כאשר מקבלים את המוצר, ובתנאי שלא עברו 14 יום ממועד האספקה. הסיבה לכך היא חוסר הוודאות הכרוכה בעת הזמנת המוצר וחוסר היכולת לבחון אותו מקרוב. במקרים אלה המשווק חייב להחזיר לכם את מלוא סכום העסקה בניכוי 5% לכל היותר משוויה, או 100 שקל – הנמוך מביניהם. במקרה הזה כדי לבטל יש לפנות לבית העסק, ולא לחברת כרטיסי האשראי.